„Kavčanin” izrešetan u centru Podgorice * Milo statista u Berlinu, Duško u DPS-u * Dogovor opozicije obaveza a ne stvar izbora * Doći će do loma piste u Tivtu * Vjera u vječno ljudsko dostojanstvo * Knežević objavio partijski logo *  Više nema ko ni da štrajkuje

Nacrt zakona o slobodi vjeroispovijesti više je ličio na revolucionarni poziv za gonjenje Crkve i pljačku njene imovine.

U zatvor došao policajac da radi kao čuvar, pa ga šef upozorava na zatvorenike da su jako neposlušni. A on će na to:

- Dragi putnici, stigla je jedna dobra i jedna loša vijest. Šta želite prvo da čujete?
- Hoćemo prvo dobru vijest!
- Film o nama dobiće 11 Oskara.

Sport - datum: 2019-04-28 LOVĆEN USPIO DA NAPRAVI SENZACIJU I „OTKINE” DVA BODA BUDUĆNOSTI
Sa meča u Kotoru Kraj snova o tituli
Fudbaleri Lovćena i Budućnosti podijelili su juče bodove u Kotoru – 1:1. U kombinovanom sastavu, bez par standardnih prvotimaca, Cetinjani su većim dijelom meča u podređenom položaju, ali su ipak uspjeli da „otkinu” dva boda timu Branka Brnović i tako vjerovatno riješe šampionsku trku.

Pokazali smo da možemo da igramo i protiv najjačih. Više od boda za nas znači nastup mladih igrača kojima je pružena šansa. Nadam se da ćemo u srijedu, u Kupu, biti na visokom nivou i da ćemo proći u finale – rekao je nakon meča pomoćni trener Lovćena Mladen Lambulić.

Već na isteku prvog minuta, gosti su mogli do vođstva. Luka Mirković je uputio dobar udarac sa petanestak metara, ali je lopta prohujala iznad gola Ivana Janjuševića. U želji da postignu što prije vodeći pogodak, Budućnost je pritiskala rivala, a do još jedne šanse stigla je u šestom minutu. Periša Pešukić je prošao po desnoj strani, uputio loptu ka šesnaestercu Lovćena, a nakon odbijene lopte Miloš Krkotić je dobro šutirao, a Janjušević odbio u korner. Nakon tog udarca iz ugla, glavom je probao Ilija Tučević, ali je umalo bio neprecizan. Mnogo bolja igra podgoričkog tima urodila je plodom u 17. minutu. Poslije novog kornera i ne baš sjajne reakcije odbrane domaćih, Igor Ivanović je glavom doveo svoj tim u vođstvo - 1:0.

Već poslije dva minuta igre u nastavku, Budućnost je preko Vujačića ponovo bila blizu gola, ali je štoper Lovćena, Matija Pejović, dobro reagovao poslavši loptu u korner. Svega minut kasnije, Vujačić se našao u još jednoj šansi, ali je sa pet metara pogodio prečku. Izabranici Aleksandra Miljenovića pokušali su da se oslobode pritiska „plavih”, ali, osim na momente, nijesu uspjevali da povežu svoje redove. Naprotiv, Budućnost je u 56. minutu ponovo zaprijetila, ponove preko Vujačića, koji je u namjeri da lobuje Janjuševića propustio izglednu šansu. Kazna za veliki broj promašaja, goste je mogla da stigne u 70. minutu. Nakon polu kontre i pasa Novice Erakovića, Marko Đurović je šutirao u donji desni ugao gola Podgoričana, ali je Mijatović odlično reagovao i spriječio siguran pogodak. U tim trenucima, Cetinjani su djelovali nešto bolje na terenu, pa je igra bila u najmanju ruku ravnopravna. Lovćen je period dobre igre krunisao golom u 81. minutu. Sjajan centaršut Ivana Pejakovića iskoristio je Matija Pejović koji je na drugoj stativi, glavom, savladao Mijatovića - 1:1.

Razočarenje je veliko, a najviše smo mi krivci. Nijesmo uspjeli da riješimo utakmicu na vrijeme i na kraju smo kažnjeni. Čestitke Lovćenu na velikoj borbi. Volio bih da su se ovako borili i u nekim prethodnim utakmicama – rekao je Branko Brnović, aludirajući na poraz cetinjskog tima od Sutjeske (0:4).

L.M.

Lovćen – Budućnost 1:1 (0:1)
Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: oko 200. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) 1,5. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) 1,5 i Miodrag Brajović (Podgorica) – 1,5. Strijelci: Pejović u 81. za Lovćen, a Ivanović u 18. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Petričević (Lovćen), Tučević, Damjanović, Božović (Budućnost).

LOVĆEN: Janjušević 1, Radunović 2, Radišić 2, Rajović 1, Marković 1 (od 63. I. Vujović –), Pejaković 2, Pejović 2,5, Đurović 1 (od 79. Bujiša –), Petričević 1, Eraković 1 (od 75. Roganović –), Camaj 1.

BUDUĆNOST: Mijatović 1, Pešukić 1,5, Mirković 1, Ivanović 2 (od 73. Zarubica –), Tučević 1 (od 66. Boljević –), Vujačić 1,5, Damjanović 1, Mijić 1,5, Milić 1,5, Stojiljković 1,5, Krkotić 1 (od 46. Božović 1).

Igrač utakmice: Matija Pejović (Lovćen) – 2,5.